USŁUGI OPARTE O SYSTEM LAGOON

Odplamianie

Mamy sposoby na pozbycie się zabrudzeń z każdego materiału

Pranie zasadnicze

Twoja odzież będzie wyglądała po praniu jak nowa – zapraszamy

Suszenie

Mamy sposoby na pozbycie się zabrudzeń z każdego materiału

Prasowanie

Prasujemy maglujemy radzimy sobie z każdym zagnieceniem

Pakowanie

Brudny dywan, narzuta czy inna nietypowa rzecz – dla nas to nie problem

Odplamianie

Proces prania zasadniczego poprzedza usuwanie zanieczyszczeń na zimno, przy użyciu dedykowanych preparatów oraz sprężonego powietrza. Operacja ta sprowadza się do czyszczenia wstępnego i usuwania plam. Jest ona realizowana w zależności od rozmiarów oraz skali zabrudzeń przy zachowaniu wskazówek producenta, dotyczących konserwacji powierzonych tkanin i tekstyliów. W przypadku, gdy odplamianie nie przynosi pożądanych rezultatów, nasi pracownicy nawiążą z Państwem kontakt telefoniczny w celu uzgodnienia dalszego postępowania.

Pranie zasadnicze

Unikalna technologia systemu Lagoon oparta jest wyłącznie na praniu wodnym ze specjalnie opracowanymi do tego celu biodegradowalnymi profesjonalnymi płynnymi detergentami posiadającymi współczynnik pH poniżej 0.7 oraz substancjami impregnującymi. Substancje te czyszczą i za sprawą występującego w nich kolagenu powodującego wyparcie cząstek wody z wnętrza włókien tkanin i tekstyliów, zapobiegają ich niszczeniu, jednocześnie dbając o oryginalne właściwości czyszczonych tkanin, takie jak: kształt, wymiary, kolor. Czyszczenie za pomocą wody odświeża czystość bieli oraz rozświetla kolory, które z reguły bledną w trakcie sukcesywnego czyszczenia. Ubrania odzyskują pierwotną miękkość tkanin oraz elastyczność, a świeżość gwarantowana przez nasz system to także mniejsze prawdopodobieństwo nabycia alergii. Starannie zaprojektowaliśmy we współpracy z inżynierami oraz konsultantami firmy Electrolux cały proces czyszczenia Państwa odzieży, dlatego też nieustannie dbamy o najwyższą jakość komponentów piorących. W całym systemie wykorzystujemy wyłącznie wodę uzdatnioną specjalnymi preparatami, których zadaniem jest obniżenie parametrów jej twardości do wartości pożądanych, a dzięki stosowaniu wyłącznie płynów piorących, nie narażamy czyszczonych tkanin na niszczące działanie wypełniaczy powszechnie występujących w proszkach. Ponadto wszystkie środki piorące dozowane są przez w pełni zautomatyzowany zestaw pomp, których praca zestrojona jest z poszczególnymi programami i fazami cyklów pracy urządzeń. Takie rozwiązanie eliminuje potencjalne błędy niewłaściwego dawkowania środków czyszczących i daje pełną powtarzalność efektów działania przy każdym kolejnym procesie. Nad całością procesu czuwa informatyczna aplikacja Wash Program Manager, przeznaczona m.in. do tworzenia nowych programów piorących dla naszych maszyn, specjalnie dopasowanych do potrzeb nakreślanych przez producentów Państwa odzieży.

Programy oferowane przez system Lagoon zostały zatwierdzone przez Woolmark® i mogą być z powodzeniem stosowane w procesie czyszczenia garderoby oznaczonej symbolem c – „tylko pranie chemiczne”. Użytkowany przez nas system to pierwszy i jedyny profesjonalny system delikatnego czyszczenia odzieży w wodzie, mogący poszczycić się certyfikatem Woolmark®. Dodatkowo idealnie sprawdza się w czyszczeniu każdego rodzaju włókien, nawet tych najdelikatniejszych. Z powodzeniem czyści specjalne syntetyczne materiały, takie jak Lycra®, GoreTex® oraz skóra ekologiczna. Umożliwia również czyszczenie tkanin, które nie nadają się do czyszczenia chemicznego, takich jak np. ubrania ze skórzanym kołnierzem, odzież z aplikacjami lub cekinami. System usuwa plamy, białka, cukry oraz zabija bakterie. Doskonale radzi sobie z zapachem piwa, wina, deserów oraz moczu (zdarza się, że pralnia chemiczna nie jest w stanie usunąć takich zapachów i zabrudzeń). Naszą technologię cechuje niezwykła wydajność czyszczenia skór oraz kożuchów bez konieczności wcześniejszej impregnacji, bądź późniejszego farbowania.

Suszenie

Etap suszenia tkanin i tekstyliów w procesie czyszczenia jest niezwykle istotną fazą. Staranność kontroli stopnia wilgotności suszonej odzieży ma fundamentalny wpływ na jej żywotność i komfort użytkowania. Z tych powodów zdecydowaliśmy się sięgnąć po najnowocześniejsze rozwiązanie technologiczne dostępne w systemie Lagoon, jakim jest opatentowany przez firmę Elektrolux elektroniczny pomiar wilgotności odzieży (RCM) podczas jej suszenia. Pomiar ten polega na pomiarze oporu przepływu prądu elektrycznego bardzo małym napięciem, 400 razy w ciągu sekundy, i umożliwia automatyczne zatrzymanie suszarki po osiągnięciu zadanej wilgotności.

 

 

Prasowanie

Ostatnim etapem procesu czyszczenia jest prasowanie oraz formowanie tkanin i tekstyliów. Wykorzystujemy do tych celów profesjonalne finiszery formujące w postaci manekina, stołu do prasowania oraz magla pasowego. Urządzenia te pomogą nam przy użyciu pary wodnej nadać idealną gładkość i kształt Państwa odzieży. Manekin formujący znakomicie uformuje marynarki, płaszcze i wszelką inną odzież, której w procesie prasowania tradycyjnego idealnie ukształtować się nie da. Magiel pasowy posiada automatyczny systemem regulacji prędkości dwóch walców pracujących niezależnie od siebie, co znacząco poprawia jakość maglowania z uwagi na różnicę w prędkościach przesuwu. Dodatkowy efekt sprasowania zostaje uzyskany dzięki zastosowaniu niklowanego cylindra, zapewniającego m.in. lepsze prasowanie odzieży bawełnianej. Ponadto system kontroli prędkości jest kompatybilny z procesem rejestrowania parametrów prasowania oraz analizy ryzyka i kontroli biokontaminacji sygnalizujący, iż dany wsad nie został jeszcze całkowicie wysuszony.

Pakowanie

Wyczyszczone tkaniny i tekstylia przed odwieszeniem zostaną zapakowane i będą oczekiwać na odbiór. Zgodnie z Państwa życzeniem mogą też zostać zafoliowane lub umieszczone w eleganckich pokrowcach.

Oświadczamy, iż używane przez nas symbole Woolmark® oraz Electrolux® są zastrzeżonymi znakami towarowym firm Woolmark Company (www.woolmark.com) oraz Electrolux Professional (www.professional.electrolux.com) i posługujemy się nimi oficjalnie na podstawie stosownych, uprawniających ku temu certyfikatów.