Pranie wodne a czyszczenie chemiczne

Brzmi bardzo podobnie. Pranie, czyszczenie – przecież to to samo. Na co dzień się nad tym nie zastanawiamy. Dla nas jednak różnica między praniem wodnym a czyszczeniem chemicznym jest jak różnica między pierogami, a wodą po pierogach. I powiemy Wam krótko dlaczego.

Jak mówi sama nazwa, pranie wodne odbywa się w wodzie : ) Nasze pralki zużywają kilkaset metrów sześciennych wody co miesiąc – każdy cykl prania składa się co najmniej z jednego prania głównego i dwóch płukań. Każda rzecz jest prana w świeżej, czystej i uzdatnionej wodzie. Dzięki temu nie ma ryzyka przenoszenia się zarazków z jednego ciucha na drugi, a brud, kurz i zarazki są wypłukiwane z materiałów.

W pralni chemicznej do czyszczenia używa się PERu:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Tetrachloroeten
Więcej :
http://www.bhportal.pl/zasoby/0081_Czterochloroetylen.pdf
Jest rakotwórczy. Nieprzyjemnie pachnie. Jest pochodną benzyny. O tym już wielokrotnie wspominaliśmy na tej stronie.

Najciekawsze z punktu widzenia klienta pralni jest jednak to, że per w maszynie piorącej (zwanej agregatem chemicznym) znajduje się w obiegu zamkniętym.
Oznacza to, że wymienia się go raz na rok, raz na pół roku. I wszystkie ubrania, które przynoszą ludzie z całego miasta są czyszczone miesiącami w tej samej cieczy.
Tłuszcz, barwniki, alkohol. Zasikane ciuszki małego dziecka, psa, kota. Inne ludzkie wydzieliny, których nie chcemy tutaj wymieniać. Smar, sadza i niezliczone ilości bakterii. Wszystko zamknięte w jednym obiegu.
I ludzie, którzy nie są tego świadomi oddadzą tam swój garnitur, przed każdym ważnym wydarzeniem. Suknię ślubną po sesji. Szkolny mundurek swojego dziecka. Setki innych rzeczy.

Tylko od Ciebie drogi Kliencie zależy komu powierzasz swoje ubrania.

Z ciekawości – tak wygląda bęben jednej z naszych pralek po prawie dwóch latach użytkowania :
Kilkanaście cykli prania dziennie, 7 dni w tygodniu, najróżniejsze zabrudzenia – ale do każdego prania świeża, czysta i uzdatniona woda :

wnętrze profesjonalnej pralnicy

 

 

czy wiesz że

Największy wpływ na efekt końcowy usługi ma odpowiedni personel.

System Lagoon zapewnia dużo lepsze efekty czyszczenia garderoby w porównaniu z czyszczeniem chemicznym.

O jakości, którą oferuje Lagoon, może świadczyć to, iż jest to oficjalnie jedyny system pralniczy wykorzystywany przez istniejący już ponad 170 lat francuski dom mody Hermes

Większość plam można wywabić wodą.

Nasz automatyczny system dystrybucji detergentów korzystający z pomp pozwala na precyzyjne dozowanie środków w odniesieniu do każdego programu czyszczenia.

Nasze cykle dostosowane są do czyszczenia każdego rodzaju tkanin, nawet tych najbardziej delikatnych. Delikatny start, po czym stopniowe podwyższanie prędkości obrotów jest rzeczą konieczną w przypadku pracy z delikatnymi tkaninami.

Sterownik Clarus Control oraz czujniki pralnico­wirówki odpowiedzialne są za podwyższanie i obniżanie temperatury wody w celu uniknięcia szoku termicznego.

zadaj pytanie